Годинники Bovet – вишуканий дизайн та висока якість

Bovet – швейцарський бренд годинників. Феноменальний успіх годинника Bovet в Китаї в XIX столітті і затишшя XX століття. Відродження марки Bovet у наш час. Легендарний годинник Bovet у контексті сучасності. Годинники Bovet – еталон вишуканого дизайну та технічної досконалості.

Bovet – колекційні годинники однойменної швейцарської компанії-виробника, заснованої у 1822 році. Зареєстрована на той час вона була не у Швейцарії, а на Британських островах – у Лондоні. Та про все по порядку.

Edouard Bovet – перші кроки у виробництві годинників

Едуар Бове, майбутній засновник легендарної компанії, був сином успішного годинникара. Він опановував годинникове мистецтво під керівництвом батька, але у 1814 році разом із двома братами переїхав до Лондона. Британія на той час була світовим центром годинникового виробництва.

Едуар Бове (Edouard Bovet)
Едуар Бове (Edouard Bovet) – засновник швейцарської годинної мануфактури, успішний підприємець (1797-1849)

Величезна частина годинників європейських виробників на початку 19 століття продавалася до Китаю. Власне виробництво годинників в Азії було незадовільним, а якість – низьким. Через це заможні китайці високо цінували хитромудрі витончені механізми швейцарських годинників як предметів розкоші.

Вже в 1818 році Бове поїхав в Кантон (Гуанчжоу) як співробітник фірми Ilbury & Magniac. Йому вдалося незабаром продати чотири години за нечувану для тих часів суму. Зараз вона оцінюється приблизно в мільйон доларів.

В 1822 Едуар Бове разом із братами заснував сімейну годинникову компанію в Лондоні. Вибір розташування зумовлювався зручністю доставки продукції ринку Китаю кораблями Ост-Індської компанії. За кілька років годинна мануфактура Bovet переїхала до Фльор’є.

Успіх годинників Bovet на китайському ринку в XIX столітті

У швейцарської годинникової компанії Bovet у Китаї було багато конкурентів. Тим не менш, комерційний успіх годинника Bovet був настільки значним, що виробникам доводилося замовляти деякі деталі в інших постачальників. Запорукою такого успіху була не лише безпрецедентна надійність швейцарського годинника Bovet. Поза сумнівом, затребуваності годинника сприяло поєднання з кращими китайськими традиціями розпису по емалі та перламутру.

Оздоблення годинника Bovet
Дорого оздоблений годинник Bovet на початку XIX століття високо цінувався на китайському ринку

Декілька годинних фабрик компанії Bovet навіть певний час працювали в китайському Кантоні. Проте, з політичних причин виробництво було перенесено у Фльор’є. З часом мода на годинник поширилася і на середній клас китайського населення. Багато виробників, у тому числі Bovet, стали створювати менш дорогі механізми. Цей крок Bovet був настільки успішним, що кантонський термін «бо-вай» став загальним позначенням годинника взагалі. Персонал фабрики у Фльор’є, на якій виготовляється швейцарський годинник Bovet, налічував тоді вже 170 осіб.

Мануфактура Bovet
Годинник Bovet: так зараз виглядає фабрика з багатою історією. Старовинний замок Шато де Мотьє в швейцарському кантоні Невшатель

Едуару Бове спала на думку чудова маркетингова ідея. Власне, це дозволило подвоїти продажі годинника Bovet у Китаї. Компанія пропонувала покупцеві парний годинник, який із задоволенням купували китайські аристократи. Це пов’язано з тим, що за уявленнями азіатів два предмети підтримують гармонію Всесвіту. Крім того, годинник міг вийти з ладу, тоді його через Лондон переправляли у Фльор’є для ремонту. Поки несправний годинник здійснював таку тривалу поїздку, власник використав парний екземпляр годинника Bovet.

Швейцарський годинник Bovet, модель «Ромео та Джульєтта»
Швейцарський годинник Bovet з розписом у техніці емалі, модель «Ромео та Джульєтта», створений для китайського ринку. Близько 1830

Модель годинника Bovet Frères et Cie, створена на замовлення китайської імператорської родини, отримала золоту медаль на Всесвітній виставці в Парижі в категорії люксового годинника. На жаль, у цей час у Китаї почали відбуватися масштабні події. Спочатку годинниковий ринок обвалився через засилля дешевих підробок. Потім комерції у Китаї перешкоджали тривалі опіумні війни. Через це власників швейцарської годинної мануфактури Bovet довелося продати свій бізнес.

Годинник Bovet у XX столітті

Відродження годинникової компанії Bovet розпочалося у перші десятиліття XX століття після кількох змін власників. З 1930 року в годиннику Bovet використовується два запатентовані вдосконалення. По-перше, швейцарські годинникарі придумали спеціальну підставку для своїх механізмів. Ця ідея дозволяла з легкістю трансформувати кишеньковий годинник у настільний варіант. По-друге, інженери компанії розробили спліт-хронограф із однією кнопкою. Годинник Bovet із цим удосконаленням і дотепер користується великою популярністю серед колекціонерів.

Годинник з підставкою Bovet
Витончений винахід робить годинник Bovet універсальним: один і той же механізм можна використовувати і як кишеньковий, і як настільний годинник

Годинник Бове в контексті сучасності

Друга половина XX століття не ознаменувалася помітною діяльністю компанії Bovet. Власне, новою віхою в історії бренду стало його придбання новим власником. Внаслідок покупки торгової марки Bovet відомим колекціонером Паскалем Рафі виробництво елітного годинника Bovet поступово відновилося. У результаті темп виробництва годинника Bovet зріс з 300 до 2000 екземплярів на рік.

Паскаль Рафі, власник компанії Bovet
Паскаль Рафі, власник компанії Bovet з 2001 року, пристрасний колекціонер розкішних годинників

Перша колекція бренду Bovet з назвою Fleurier отримала високу оцінку експертів і споживачів. Зокрема, вона заслужила престижну премію «Public Prize, Watch of the Year 1997», яку присуджує швейцарський часовий журнал Montres Passion.

Легендарний корпус годинника Bovet
Легендарний корпус годинника Bovet, модель Fleurier, з дужкою та заводною головкою, розташованою на позначці «12 годин», є фаворитом колекціонерів з усього світу

Для того щоб вивести компанію на новий рівень, власник Bovet викупив виробничі потужності холдингу STT. З 2006 року компанія Bovet сама виробляє турбійони, годинникові калібри та спіралі для годинникових механізмів. Крім того, Паскаль Рафі викупив у кантону Невшатель замок Шато де Мотьє, культурну та історичну пам’ятку. У будівлі розташовуються цехи зі збирання, налаштування та тестування філігранних годинникових механізмів Bovet.

Офіс виробника швейцарського годинника Bovet
Фрагмент сучасного інтер’єру офісу виробника швейцарських годинників Bovet у старовинному замку Шато-де-Моттьє, викупленому у кантону Невшатель

Додатково, у замку робиться гравірування та розпис циферблатів. Відомо, що індивідуальний дизайн годинника Bovet – це звичайна для компанії практика. До речі, успішною була робота з відновлення старовинних технік ручного гравіювання та інкрустації. Для цього, наприклад, у План-лез-Уат була викуплена одна з кращих майстерень, що спеціалізуються на виготовленні унікальних циферблатів, прикрашених емаллю, перламутром, гільйоше та інкрустаціями дорогоцінним камінням. Ефективне управління Паскалем Рафі легендарною годинниковою компанією повернуло минулу славу годинникам Bovet у XXI столітті.

Годинник Bovet Fleurier «Geisha»
Годинник Bovet Fleurier “Geisha” з корпусом з 18-каратного рожевого золота, мініатюрним розписом та запасом ходу в 7 днів. Ремінець – шкіра алігатора із вставкою, водонепроникність – 30м

Флагманська лінійка годинників Bovet

Найбільш популярною серед годинників Bovet зараз є колекція Amadeo, названа Паскалем Рафі на честь народження довгоочікуваного сина. Зокрема, в цій лінійці марка Bovet презентувала нестандартний концепт годинника з корпусом, що обертається. Цей прийом робить можливим використання годинника як наручного або настільного або носити, як кулон.

Годинник Bovet Amadeo Fleurier 36mm Miss Audrey AS36007-SD12
Годинник Bovet Amadeo Fleurier 36mm Miss Audrey AS36007-SD12 випускається тільки в сталевому 36-міліметровому корпусі

Випущена в 2014 році модель годинника Bovet Amadeo Fleurier 36mm Miss Audrey AS36007-SD12 виготовляється виключно в корпусі з нержавіючої сталі. Це дозволяє витончено поєднувати всі декоративні елементи цієї вишуканої моделі.

Зрозуміло, у цій моделі також є система трансформації Amadeo. Саме для цього годинника Bovet конструкція була зменшена без втрати якості, щоб вмістити в 36-міліметровий корпус. В результаті Miss Audrey AS36007-SD12 без додаткових пристроїв трансформуються з наручних у кишенькові або кольє. Крім того, цей годинник найлегший у колекції, що дуже важливо при використанні як кулон.

Додаткову жіночність моделі надає вужчий, ніж у інших, корпус. Проте, серце пристрою – бездоганно точний механізм із функцією автопідзаводу. Комплектується дорогоцінна прикраса Miss Audrey зносостійким сатиновим синтетичним ременем. Цей аксесуар нітрохи не поступається за естетикою натуральному атласу. Цей годинник Bovet продається зі намистом, що дозволяє носити його як витончений кулон.

Вишуканий дизайн годинника Бове

Одна з характерних відмінностей годинника Bovet – це розпис циферблату. Як і за часів «китайського буму» компанії, мініатюра наноситься класичними способами. Як належить, майстри використовують печі для випалу, напилки, круги для полірування, гравірувальні машини та пензлики. Природньо, що художній розпис циферблату – це дуже трудомісткий процес. На один екземпляр годинника Bovet художник-мініатюрист витрачає близько 250 годин; робота над одним циферблатом складається із семи етапів.

Насамперед малюється точна олівцева схема малюнка в масштабі 1:5. Потім вона переноситься на перламутровий циферблат за простою технологією – “за клітинами”. Наступний крок – нанесення на всю поверхню основного тону, щоб через нього не проглядав перламутр. Після цього малюється мініатюра, для чого використовується від 10 до 20 пензликів. Як правило, застосовуються кисті з хутра куниці, причому, найтонші складаються з однієї волосинки. Для виконання цієї тонкої роботи майстер змушений користуватися спеціальною лупою. Максимальна товщина барвистого шару не перевищує 0,005 мм.

Наступний етап не менш відповідальний: готовий циферблат годинника Bovet піддається складному випалу в спеціальних печах. Фінальна витримка відбувається за нормальної температури близько 100 градусів протягом щонайменше 5 годин. Для закріплення мініатюри циферблат лакують. Як правило, наноситься не менше п’яти шарів особливого лаку. Захисне покриття виходить дуже тонким, його товщина не перевищує 0,15 мм. На сушіння циферблату потрібно близько доби за температури 120 градусів.

Заключний етап підготовки циферблата годинника Bovet – це нанесення годинникових міток та висвердлювання отворів для осей. Деякі моделі додатково прикрашаються інкрустацією дорогоцінним камінням.

Колекція годинникового дому Bovet та ювеліра Ilgiz F.
Годинниковий дім Bovet випустив колекцію годинника у співпраці з відомим ювеліром Ilgiz F. Циферблати виконані в техніці гарячої емалі

Годинник Bovet – майстерність розкоші

Вишуканий наручний годинник Bovet займає особливе місце на годинниковому Олімпі. Вони привертають увагу не лише досвідчених колекціонерів, а й найзаможніших людей, які за їхньою допомогою підкреслюють свій високий соціальний статус та вишуканий смак. Близько 30% годинників Bovet – це унікальні екземпляри, які виконуються висококваліфікованими майстрами на індивідуальні замовлення.

Швейцарська годинникова компанія Bovet не популяризує свої хронометри за допомогою масової реклами. Виробник надає перевагу камерним презентаціям для підготовленої публіки замість участі у публічних виставках. Годинник Bovet – це бренд рівня luxury, який радує своїх клієнтів справжніми шедеврами найвищої якості. Швейцарський виробник зберігає перевірені часом традиції, неповторні елементи дизайну та технічне новаторство.

модель швейцарського годинника Bovet Amadeo Fleurier Tourbillon Braveheart Watch
Вишукана модель швейцарського годинника Bovet Amadeo Fleurier Tourbillon Braveheart Watch Hands-On з рожевого золота з подвійним циферблатом. Хронограф легко трансформується з наручного годинника в кишенькові або настільні, а також – носиться, як кулон. Запас ходу – 22 дні. Обмежена серія – 30 штук

Зараз штаб-квартира та виробничі потужності Bovet займають площу 70 000 кв.м., включаючи замок-мануфактуру Dimier. Персонал компанії зараз налічує 142 людини, а річний випуск приладів складає 3000 екземплярів. Виробник годинника Bovet – член Федерації швейцарської годинної промисловості, що є важливим атрибутом для компанії та підтвердженням якості її продукції. Членство FHS – додаткова гарантія дотримання всіх вимог, які забезпечують високі стандарти виробництва швейцарських хронометрів.

За період, що минув з 2001 року, годинники Bovet не лише заново відродилися після багаторічного періоду «небуття». Вони отримали 29 престижних нагород, повернувши собі статус розкішного годинникового бренду. Майже двовікова історія компанії Bovet – це поєднання високої технологічності із вишуканим смаком. Естетична насолода, яку відчувають володарі годинника Bovet, є закономірним результатом ретельної підготовки та продуманого виконання.

Годинник Bovet у сучасному виконанні – це безпрецедентне поєднання сили, розкоші та унікальності. Це – статусний аксесуар, унікальний дизайн та технічна досконалість якого підкреслює успіх його власника.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Саll me...