Годинники MB&F – механіка майбутнього

Президент Crystal Group Ukraine та міжнародний годинниковий експерт Дмитро Бердянський розповідає про незвичайний швейцарський годинниковий бренд MB&F, чиїм давнім фанатом він є.

Кадр з фільму "The MB&F Story" 
Кадр з фільму “The MB&F Story” 

Як пристрасний прихильник нових тенденцій у годинникарстві та професійний експерт у цій галузі, я завжди з нетерпінням чекаю на новий творчий доробок команди незалежних годинникарів, яку зібрав навколо себе Максиміліан Бюссер. Їхній бунтівний індивідуалізм є неймовірно потужною творчою силою. Саме ці люди роблять найбільші відкриття у світі годинникових технологій та створюють геніальні витвори мистецтва.

Я давно знайомий з Максиміліаном і знаю, що наміри цього годинникаря щирі, як у дитини. За технічним виконанням поставлених завдань він значно випереджає час. Нащадкам ще належить по-справжньому оцінити його витвори годинникового мистецтва.

Максиміліан Бюссер: хлопчик що вижив

Бренд MB&F (Maximilian Büsser and friends), заснований Максиміліаном Буссером у Женеві в 2005 році, є найбільш незвичайним і винахідливим виробником розкішних годинників у світі. Годинники MB&F черпають натхнення з наукової фантастики. Їх дизайн нагадує ретро-футуристичні автомобілі та чудернацькі амфібії. Це приклади складної грайливої ​​витонченості, яка сколихнула всю годинникову індустрію. За словами Бюссера, «творчий дорослий — це дитина, що вижила», віддаючи належне універсальній уяві дітей.

Starfleet Machine
Starfleet Machine 

Перша серія годинників – Horological Machines – була поєднанням наукової фантастики, фентезі та вишуканого годинникарства. Цей годинник показує час так, як ніхто інший. Серія Legacy Machine відрізнялася більш традиційними корпусами, але була оснащена такими ж інноваційними механізмами та циферблатами. А ще є настільні годинники, такі як Starfleet Machine, які нагадують міжгалактичний космічний корабель. Kelys & Chirp — це механічна крокуюча черепаха з вбудованою співочою пташкою. Химерне портфоліо та непередбачуваний дизайн MB&F є результатом співпраці з незалежними годинникарями та дизайнерами, які працюють над індивідуальними механізмами та корпусами – «творчою лабораторією» MB&F.

Перша хронометрична машина MB&F

Horological Machine No.1
Horological Machine No.1 

Перші ж годинники бренду були візуально унікальними та встановлювали рекорди. Horological Machine № 1 вперше застосувала механізм із чотирма паралельно та послідовно з’єднаними барабанами. Це був перший механізм передачі енергії в систему регулювання одночасно через два джерела. Наступна модель, HM2, була першим автоматичним механізмом з миттєвою зміною годин і концентричними ретроградними хвилинами.

Прямокутна форма, відкриті арки, подвійні ілюмінатори та модульна конструкція були неймовірним технічним досягненням. Два циферблати відображали ретроградну дату та фазу місяця, а також «стрибучі» години з концентричними ретроградними хвилинами. Існує більше десяти моделей Horological Machine. Скло HM3 Frog складалося з двох сапфірових куполів з годинами та хвилинами, що обертаються.

Визнання Женевського годинникового гран-прі

Legacy Machine No. 1
Legacy Machine No. 1

Перша з моделей Legacy Machine дебютувала в 2011 році. Вона мала звичайний корпус але з дуже незвичайним циферблатом і механізмом. Творці ніби уявляли, яким міг би бути годинник у стилі стімпанк в 19 столітті. Legacy Machine No. 1 — перша модель, яка перемогла відразу у двох категоріях на Женевському годинниковому гран-прі. У 2012 році спеціалісти назвали цей годинник найкращим у номінаціях «Вибір громадськості» та «Кращий чоловічий годинник».

На даний момент випущено одинадцять моделей Legacy Machine. Legacy Machine FlyingT зі сферичним склом, оздобленим діамантами, високим турбійоном і невеликим похилим циферблатом, є першим годинником MB&F, розробленим спеціально для жінок. Legacy Machine Perpetual додає вічний календар із новими вбудованими механізмами безпеки.

Performance Art Pieces – ще один крок до ексклюзивності. Це унікальні вироби та обмежені видання, створені у співпраці між брендом та вибраними художниками. LM1 Silberstein — це інтерпретація Legacy Machine No. 1 французького художника та дизайнера Алена Зільберштайна. Він додав моделі нові кольори та форми, а також міст із сапфірового скла для чудового балансу. Зільберштайн також розробив HM2.2 Black Box, модифіковану годинникову машину № 2 з повністю чорним корпусом у стилі Баугауз.

Legacy Machine Flying T
Legacy Machine Flying T 

Новинка Legacy Machine Perpetual EVO

Я ніколи не перестаю дивуватися багатій уяві та рівню інженерії команди MB&F. Кожна зустріч з їхньою новою роботою високого годинникового мистецтва приносить мені невимовну радість.

Годинник Legacy Machine Perpetual EVO — це найпотужніша нова машина, яка коли-небудь покидала складальний цех MB&F. Цільна протиударна система – FlexRing, механізм LM Perpetual, створений дизайнером Стівеном Макдоннеллом. Відзначений нагородами вічний календар із новим механічним процесором.

Корпус 44 мм виготовлений з цирконію, сріблясто-сірого металу, який за своїми властивостями перевершує нержавіючу сталь і титан. Новий профіль корпусу підкреслює виняткову читабельність. Корпус EVO отримав новий вигляд: в його структурі немає безеля, а в корпус вплавлено куполоподібне сапфірове скло. Більш відкрита архітектура годинника створює ідеальний баланс між розбірливістю календаря LM Perpetual EVO та видимою взаємодією деталей механізму, який увінчує знамените плаваюче колесо балансу MB&F.

Legacy Machine Perpetual EVO
Legacy Machine Perpetual EVO

LM Perpetual EVO – творіння інженерного генія

Три кольорові версії PVD/CVD циферблату, включаючи вперше застосований в годинникарстві Atomic Orange. Темні відтінки PVD і CVD покриттів, близькі до холодних кольорів, вже багато років використовуються в годинникарстві. Але отримання теплих відтінків, таких як жовтий, помаранчевий або червоний, було надзвичайно складним завданням, яке інженери компанії успішно вирішили. Покупцям пропонуються ще дві кольорові версії – синя і чорна, випущені обмеженим тиражем в 15 штук – на честь 15-річчя MB&F.

Вперше в колекції MB&F LM Perpetual EVO має водонепроникність до 80 метрів завдяки заводній головці, що закручується. Невеликою, але важливою деталлю є використання механізму розблокування барабана, який від’єднує заводну головку від заводного механізму при натисканні та зведенні, виключаючи ризик перекручування барабана. Революційний календарний процесор налаштований на 28 днів, до яких додаються додаткові дні на основі поточного місяця, що виключає можливість неправильного стрибка дати.

Наша компанія Crystal Group Ukraine є ексклюзивним представником бренду MB&F в Україні, а годинниковий салон Crystal є єдиною авторизованою точкою продажу цих годинників в країні.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Саll me...