Ювелірні прикраси Bellduc – ексклюзивна розкіш

Бренд Bellduc – швейцарська ювелірна компанія закритого типу. Естетичні принципи дизайнерів Bellduc продовжують п’ять століть прихованої від стороннього спостерігача історії компанії. Прикраси Bellduc – це унікальні вишукані вироби з нальотом «музейності», створені із застосуванням рідкісного дорогоцінного каміння.

Історія ювелірного дому Bellduc розпочалася 1536 року. Звісно, це не дата заснування торгової марки. Але саме у той час з’явилася перша прикраса під цією назвою. Історія цього ювелірного виробу тісно пов’язана із Жаном Кальвіном.

Жан Кальвін, він же Жан Ковен (1509-1564гг) (фр. Jean Cauvin) - французький теолог і богослов, засновник кальвінізму (протестантського християнського вчення). Утік від переслідувань католицької церкви церкви з Франції до Швейцарії.

Прикраса Bellduc – подарунок прекрасній герцогині

Навесні 1536 Жан Кальвін відвідав італійську Феррару і гостював у принцеси Рене Французької. Ця знатна дама, молодша дочка короля Людовіка XII, вийшла заміж за Ерколо II д’Есте, який народився від шлюбу Альфонсо I д’Есте і знаменитої Лукреції Борджіа. Під час релігійних воєн, що прокочувалися Європою, вона надавала притулок протестантським біженцям і прихильно приймала проповідників із Женеви.

Пристрасні звернення Кальвіна, якими він схиляв Рене Французьку до ухвалення нового релігійного вчення, подіяли. Принцеса стала протестанткою. Крім того, пастор звернув увагу почесної пані на особливий тип прикрас, які носили в ті часи служителі церкви. Одну з них Жан Кальвін підніс своїй покровительці. Подарунок супроводжувався компліментом: «Діамант, який гідний божественно прекрасної герцогині». Тоді й прозвучав вперше цей вислів «Bellduc – чудова герцогиня».

Bell (лат.) – прекрасний, Duke (лат.) – герцог, герцогиня

Релігійні війни та переслідування протестантів у Європі продовжилися. Жан Кальвін змушений був втікати до Італії, а потім – переїхати до Базелю (Швейцарія). Там він міг перебувати у більшій безпеці. Рене Французьку також переслідувала Інквізиція. Вона навіть на якийсь час потрапила до в’язниці із загрозою довічного ув’язнення. Формально відмовившись від своїх переконань, герцогиня вийшла на волю. Вона продовжила свою діяльність, не афішуючи її.

Сережки Bellduc із колекції Jardin d’Eden: діаманти, сапфіри, цаворити, титан
Сережки Bellduc із колекції Jardin d’Eden: діаманти, сапфіри, цаворити укладені в оправу з титану

Намисто Bellduc у долі Рене Французької

Таємне листування Рене Французької та релігійного реформатора Жана Кальвіна тривало до його смерті. В одному з послань герцогиня повідомила свого наставника, що його подарунок – діамантове кольє Bellduc – продовжує залишатися найдорожчим у її колекції. Крім того, прикраса допомогла своїй власниці дивом врятуватися від загибелі Варфоломіївської ночі.

Чоловік цієї почесної жінки, Ерколі II, цінував мистецтво і допомагав творцям. Він запрошував таких знаменитих художників, скульпторів та архітекторів, як Тіціан, Джуліо Романо, Пеллегріно, Сансовіно, у нього служив Бернардо Тассо. Двір жив на широку ногу. Розквітало виробництво гобеленів та шпалер, створювалися вишукані коштовності. Ерколі II влаштовував розкішні свята, що гриміли на весь Апеннінський півострів. Особливо шикарним став прийом на честь папи Павла ІІІ, який відбувся у 1543 році.

Кільце Bellduc з колекції Lucrezia Borgia
Кільце Bellduc із колекції Lucrezia Borgia підкорює своєю «музейністю». Діаманти (1,52 карат), танзаніт (9,11 карат), опал (20,78 карат), сапфіри (0,3 карат)

Хто саме з протеже Еркола II д`Есте створював ювелірні вироби для його дружини Рене, залишається невідомим. Але вся колекція, об’єднана назвою Bellduc, напрочуд гарна і незвичайна. Життя цієї жінки було непростим. Вона рано залишилася сиротою, була не дуже привабливою зовні, перебувала у вирі релігійних суперечок і переслідувань протестантів і надавала їм допомогу, змушена була захищати своє майно. Після смерті чоловіка герцогиня переїхала до французького замку Монтаржіс, який переробила на свій смак.

Померла Рене Французька у віці 62 років. Відповідно до її заповіту, труну несли шестеро жебраків, а поховання відбулося без релігійних обрядів. Могила герцогині знаходиться у невеликій каплиці, яка з часів Рене не належить католицькій церкві. На місці упокою немає ніякого знаку, що вказує на те, що тут похована жінка, яка мала сміливість заступатися за єретиків. З того часу минули століття, але іноді на ювелірних аукціонах з’являлися вироби з написом Bellduc, колись створені для Рене Французької. Ці прикраси змінювали власників, у кожного багата історія.

Швейцарські традиції

Швейцарія – дивовижна країна. У цих протестантських місцях свято шанують традиції будь-яких ремесел та мистецтв. Тут не зникають імена старих майстрів, як і їхні справи. Особливо це стосується тих випадків, коли будь-який товар вироблявся для найвищої знаті. Відомо багато випадків, коли якась годинникова чи ювелірна компанія, що існувала у стародавні часи, довго «спала», чекаючи на нового заповзятливого господаря. Але, коли настає час повторного народження, історичні та естетичні традиції розквітають із новою силою.

Ювелірний дім Bellduc в контексті сучасности

Ювелірний дім Bellduc – яскравий приклад такого ренесансу. Майстри цього бренду підняли його на сучасний рівень, відродивши середньовічні традиції створення прикрас. Аксесуари Bellduc вражають своєю «музейністю». Вони стилістично перегукуються із колекційними коштовностями французьких монарших сімей. І, звичайно ж, у створенні цих прикрас, поряд із естетикою часів герцогині Рене Французькою, використовуються найактуальніші ювелірні техніки.

Дві перші колекції ювелірного будинку Bellduc віддавали данину ювелірним традиціям середньовіччя та історичному шляху бренду. Тому вони вийшли під назвами: «Лукреція Борджіа» та «Герцогиня Рене». Оригінальні коштовності, безперечно, привернули увагу справжніх поціновувачів розкоші та естетики.

Дизайнер Bellduc – Клодетт Бушардон

Клодетт Бушардон – власниця та креативний директор ювелірної компанії Bellduc. Ця жінка – далека родичка Жака-Філіппа Бушардона, французького скульптора та декоратора, який творив у XVIII столітті.

Клодетт глибоко поринула у чотирьохсотрічну історію створення прикрас, позначених написом Bellduc. Метою дизайнера стало створення виробів, гідних прикрасити королівські особи. Кожен дорогоцінний аксесуар, створюваний у XXI столітті, на переконання пані Бушардон, має бути таким самим розкішним, як прикраси, які носила в середині XVI століття легендарна герцогиня Феррари Рене.

Каблучка Bellduc Bridal
Каблучка Bellduc Bridal – витончений дорогоцінний аксесуар. Камені: діаманти (1,02 та 0.17 карат)

Ексклюзивність виробів Bellduc

Майстри торгової марки Bellduc використовують у своїй творчості найпрекрасніші і винятково рідкісні дорогоцінні камені. Прикраси Bellduc – це вироби з діамантами, турмалінами Параїба, вогняними опалами, танзанітами, перлами Конк та іншими унікальними самоцвітами. Ювеліри бренду Bellduc вибирають камені не за їхньою величиною, а виключно за ознакою незвичайної краси.

Турмалін Параїба – справжній скарб

Турмалін – досить відомий мінерал. Він давно застосовується в ювелірній справі. До-прикладу, за старих часів в Київській Русі червоні турмаліни називалися лалами. Ці камені мають різні варіації складу, а назва турмалін має сенегальське походження. У перекладі слово "турмалін" означає "різнокольоровий камінь". "Параїба" - це рідкісний вид каменю бірюзового кольору. Цей мінерал було виявлено Ейтором Барбоса у 1987 році у бразильській місцевості, на честь якої названо камінь. Фізична особливість нового ювелірного матеріалу полягає у характеристиках поляризації світлового випромінювання та властивостях заломлення. Складається враження, що камінь, пропускаючи через себе промінь, посилює його інтенсивність. Турмаліни Параїба створюють ефект неонового світіння. Оригінальний бірюзовий відтінок мінералу формується за рахунок домішок міді. Інші забарвлення зустрічаються за наявності у складі каменю ванадію, заліза, марганцю або хрому. Але саме електрично-блакитний колір цінується найбільше. Знаючи хімічний склад турмалінів, ювеліри змогли впливати на відтінок каменю, роблячи його більш насиченим та чистим. Натуральні властивості мінералу посилюються після огранювання та шліфування. Крім того, за рахунок прожарювання за високої температури фахівці можуть видалити частину домішок. Турмаліни Параїба вважаються дуже рідкісними каменями. До 2001 року їх видобували лише у Бразилії, і родовище швидко виснажувалося. Пізніше поклади турмалінів, подібних до Параїба, виявили в Африці. Слід зазначити, що вміст міді у них трохи менший, ніж у бразильських. Бірюзові камені зазвичай не дуже великі, але нікого не залишають байдужими. Вони вражають унікальним відтінком та ефектом свічення. Статус каменю з кожним роком збільшується, як і вартість. На даний момент деякі екземпляри оцінюються в 10 000 доларів за карат.
Кільце Bellduc з колекції Duchesse Renee
Кільце Bellduc з колекції Duchesse Renee з унікальним бразильським турмаліном Параїба (30,46 карат) та діамантами (2,55 карат)

Уникальні техніки ювелірів Bellduc

Виготовляючи дорогоцінні прикраси Bellduc, ювеліри використовують найскладніші технології, що потребують великого досвіду та майстерності. До таких філігранних технік відносяться, наприклад, гліптика – мистецтво різьблення за самоцвітами. Крім того, майстри ювелірного будинку Bellduc мають особливі способи обробки золота.

Перлина Конк – порцеляновий дарунок океану
Перлини сорту "Конк" значно відрізняються від інших видів перлів. Ці переливчасті намистини не мають перламутрового блиску, але не менш красиві. Перли Конк - це також сторонній елемент, що потрапив у раковину молюска, який згодом покривається захисним складом. Однак, звичайні перли вирощуються штучно в молюсках із двома стулками. Конк же неможливо культивувати. Він утворюється в равликах Queen conch і зустрічається дуже рідко. Ці перли коричневого, рожевого, помаранчевого, білого чи рожевого кольору цінувалися ще за часів королеви Вікторії. На противагу «перламутровим» ці намистини називають «порцеляновими». Видобуток перлів Конк – це побічний продукт рибної промисловості. Молюсків Queen conch виловлюють у теплих водах Карибського моря заради їхнього делікатесного м'яса. Перлини знаходять лише в одній із десяти тисяч раковин – і далеко не всі якісні. Надмірна видобуток Queen conch, призвела до того, що в більшості країн цього регіону для захисту популяції вилову молюсків заборонено. Прогнози кажуть, що їхня чисельність не відновиться за кілька десятиліть. Це означає, що кількість перлів Конк на ринку не зросте. Тому камінь лише дорожчатиме.

Прикраси Bellduc – вишукані аксесуари ручної роботи

Переважна кількість прикрас Bellduc створюється вручну, тому вони такі унікальні та цінні. Їхня вартість тільки зростає з плином часу. Майстерні компанії, як і раніше, знаходяться в Базелі. Ювеліри творять неподалік місця, де закінчився життєвий шлях Жана Кальвіна, що дав початок марці Bellduc.

Ця ювелірна компанія відрізняється від інших маркетинговою стратегією. Вона залежить від планів чи досліджень ринку. Головне – натхнення майстра та його особливий погляд на дорогоцінні камені. В асортименті бренду Bellduc немає навіть лімітованих серій. Прикраси можуть бути представлені у вигляді поодинокої колекції, об’єднаної оригінальною ідеєю. Але найчастіше кожна коштовність – це ексклюзивний виріб, який ніколи не буде повторений.

Сережки ювелірної марки Bellduc
Сережки ювелірної марки Bellduc із колекції Jardin d’Eden. Оправа – титан, каміння – діаманти коньячного відтінку, сапфіри, цаворити, опали

Команда майстрів ювелірного бренду Bellduc на чолі з власницею та провідним дизайнером Клодетт Бушардон – це не промислове підприємство, а радше творча майстерня.

Успіх бренду Bellduc

З метою Bellduc немає планів завоювати якусь частку ринку або вийти на певні показники. Клодетт Бушардон цікавить тільки естетична цінність ювелірних виробів, що випускаються під маркою Bellduc, та їх ексклюзивність. Фахівці творчої майстерні виконують індивідуальні замовлення шанувальників ексклюзивних коштовностей. Крім того, вони співпрацюють з іншими ювелірними будинками, які прагнуть освіжити свою продукцію.

Прикраси Bellduc на українському ринку

Особисте знайомство власниці ювелірного будинку Bellduc та віце-президента Crystal Group Катерини Тимофєєвої стало початком творчої та партнерської співпраці швейцарських майстрів та українських дистриб’юторів. Зараз на вітринах бутіків у центрі Києва можна знайти неперевершені за красою кільця, сережки, кольє з логотипом Bellduc. Ці витвори мистецтва прикрашені ексклюзивним дорогоцінним камінням і можуть відтінити привабливість українських жінок. Завдяки взаємодії Crystal Group та ювелірній майстерні Bellduc можливо, не перетинаючи кордон нашої країни, замовити унікальний ювелірний виріб, який буде розроблено з урахуванням усіх побажань. Крім того, у компанії Bellduc під час виготовлення прикрас на замовлення клієнт може здійснювати поетапний контроль.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Саll me...