De Grisogono

Годинники De Grisogono – колекційні годинники

Швейцарський ювелірний будинок De Grisogono випустив свою першу колекцію  дорогих розкішних чоловічих годинників Instrumento Uno в 2000 році. Колекція була розпродана майже миттєво. Такому успіху сприяла відносно невелика, але дуже бурхлива історія життя бренду De Grisogona та її власника і засновника, висококласного ювеліра, Фаваза Груозі. Фаваз Груозі зробив собі та своїй компанії ім’я на коштовностях із чорних діамантів, зарекомендувавши себе як блискучий дизайнер коштовностей.

Починаючи з 2000 року бренд De Grisogono випускав нові лімітовані колекції годинників, кожна з яких відрізнялася різними ускладненнями та інноваціями: жіночий годинник Instrumentino, годинник з двома часовими поясами Instrumento Doppo, заснований на концепції дзеркального фотоапарата Occhio Ripetizione Minuti, годинник із суворим дизайном Instrumento Grande, а також безліч інших колекцій, кожна з яких вражала знавців годинникового мистецтва.

Однак у 2020 році De Grisogono збанкрутувала. Банкрутство не було пов'язане з неуспішністю годинникового бізнесу або бізнесу ювелірних прикрас. Навпаки. Причиною стали звинувачення у корупції сім'ї доньки колишнього президента Анголи Ізабель душ Сантуш, яка з 2012 року стала співвласником De Grisogono.

Швейцарські годинники De Grisogono стали по-справжньому колекційними, тому що в світі залишилося зовсім небагато непроданих на даний момент екземплярів. Вартість такого колекційного годинника з часом тільки зростає.

Постфактум: У 2022 році бренд De Grisogono викупила дубайська девелоперська компанія DAMAC, яка вирішила вийти на ринок предметів розкоші та коштовностей, тому можна очікувати, що скоро з’являться нові колекції годинників De Grisogono, проте колекції De Grisogono Instrumento Uno, De Grisogono Intrumentino  та інші залишаться колекційними назавжди.