Футуристична новинка Urwerk UR-112 Aggregat Odyssee

В новому годиннику бренду Urwerk зібрано все найкраще, що пропонують швейцарські Sc-Fi годинникарі.

Годинник Urwerk UR-112 Aggregat Odyssee

Історія Urwerk розпочалася в 1997 році, коли Фелікс Баумгартнер і Мартін Фрай представили моделі Urwerk UR-101 і UR-102. Обидва годинника використовували нетрадиційне відображення часу, засноване на концепції системи «блукаючих годин». UR-101 і UR-102 мали мінімалістичний дизайн, схожий на камінь, з вікном, яке показувало індикацію стрибаючих годин/хвилин. Кілька років потому через модель UR103.01 марка ввела стиль дизайну, який Urwerk використовував наступні десять років. Протягом останніх 25 років компанія Urwerk розширювала свою дуже оригінальну концепцію в нових архітектурних і науково-фантастичних напрямках. Годинники з індикаторами заміни олії, годинниковими та хвилинними роликами, сателітами для відліку часу, системами вітряних турбін, системами моніторингу амплітуди та всілякими іншими божевільними штучками. Розглянемо одну з останніх новинок, Urwerk UR-112 Aggregat Odyssee.

Годинник виглядає як гаджет з науково-фантастичного роману

Попри те, що Urwerk UR-103.01 використовував нетрадиційне відображення часу, він мав досить витончений корпус з нержавіючої сталі, який в дечому нагадував стиль ар-деко. Однак з кожною колекцією, яку Urwerk представляв з того часу, дизайни ставали все більш архітектурними та футуристичними. Годинник Urwerk UR-112 Aggregat Odyssee є результатом цього прогресу, оскільки маючи ширину 42 мм, висоту 51 мм і товщину 16 мм він виглядає як гаджет з науково-фантастичного роману. Стальні та титанові, деякі елементи мають неочікуване походження. Наприклад, частина конструкції UR-112 натхненна обтічними кузовами автомобілів Bugatti Aerolithe та Atlantic.

Спочатку представлений у затемненому чорно-сірому корпусі, Odyssee має полірований корпус з елементами, обробленими піскоструминною обробкою. Годинник при цьому виглядає легше і приємніше оку. Ребриста верхня частина піднімається та розблоковується натисканням двох кнопок, встановлених по боках корпусу. Центральна вісь ділить годинник на дві половини, нагадуючи хребет, який проходить по всьому корпусу вищезгаданих автомобілів Bugatti. У центрі також міститься повна назва годинника. На правій стороні корпусу розташована відкидна заводна головка, яка використовується для налаштування та заводу годинника. На задній частині корпусу все просто. Тут частково продовжуються верхні канавки, а на корпус нанесено серійний номер лімітованої серії. Найвидатнішою особливістю корпусу є два циліндричні контейнери з сапфіровим склом на передній панелі.

Найвидатнішою особливістю корпусу є два циліндричні контейнери з сапфіровим склом

Ці циліндри з сапфірового скла містять покажчики часу UR-112 Aggregat Odyssee. Всередині зліва підвішені чотири алюмінієві стрибаючі сателіти для індикації години, і чотири сателіти для обертового хвилинного дисплея є справа. Для годин окремі цифри вигравірувані на обертових призмах, які стрибають на місце, коли мине повна година. Хвилини працюють дещо інакше, оскільки призми показують лише 5-хвилинні цифри (тобто 05, 10, 15…) з додатковою шкалою для окремих хвилин. На відміну від годин, хвилинні призми не стрибають, а поступово обертаються з плином часу. Призменний механізм пов’язаний з рухом складною диференціальною системою з центральною віссю, що передає горизонтальний привід у вертикальний рух. UR-112 також оснащений невеликою індикацією секунд роботи та дисплеєм запасу ходу, прихованим під кришкою, що відкидається. Вікна з сапфірового скла виявляють аналогову індикацію PR з червоною табличкою, що обрамляє цифрове зчитування секунд. Уся індикація покрита Super-LumiNova, що світиться блакитним відтінком.

Рух системи хвилинної призми накопичує енергію для стрибка годинного механізму

Urwerk UR-112 базується на автоматичному калібрі UR 13.01. Принадність системи годин і хвилин полягає в тому, що з плином часу рух системи хвилинної призми накопичує енергію для стрибка годинного механізму. Отже, коли настає повна година, накопичений крутний момент вивільняється й миттєво переводить годинні призми на одну позицію вперед. Це нагадує старі дисплеї Solari, які можна було б знайти на вокзалах і в аеропортах і які використовували для визначення часу прибуття та відправлення. Механізм використовує 66 дорогоцінних каменів, працює на частоті 4 Гц або 18 800vph і забезпечує загалом 48 годин роботи при повному заводі. І хоча ви насправді не можете побачити всередині багато механічної магії, годинник оздоблення найвищого рівня: Côtes de Genève, перлаж, поліровані головки гвинтів, кілька типів зернистості.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Саll me...