Годинник Lederer Central Impulse Chronometer

Модель Central Impulse Chronometer вийде у двох версіях лімітованими серіями.

Годинник Lederer Central Impulse Chronometer
Годинник Lederer Central Impulse Chronometer

Інноваційний механізм

Годинник Lederer Central Impulse Chronometer – одна з найцікавіших технічних концепцій, представлених останнім часом. Натхненний незалежним подвійним спусковим механізмом Джорджа Деніелса, шанований годинникар Бернхард Ледерер розробив високоефективний спусковий механізм з подвійним колесом. Він рухається двома незалежними зубчастими передачами, кожна зі своїм барабаном і ремонтуаром постійної сили. Після презентації перших прототипів близько року тому Lederer Central Impulse Chronometer тепер доступний у фінальній версії.

Основний принцип роботи механізму ось у чому. Енергія запасається ходовою пружиною усередині барабана. Вона вивільняється через зубчасту передачу, яка рухає стрілки. Швидкість, з якою обертаються шестерні, контролюється регулятором, що складається зі спуску та осцилятора. Спусковий механізм передає енергію осцилятору (балансу та спіральній пружині) за допомогою імпульсів. У свою чергу осцилятор регулює спуск. Його коливання розблокують спуск із постійною швидкістю, дозволяючи обертатися шестерням, а головна пружина поступово розкручується.

Бернхард Ледерер розробив високоефективний спусковий механізм із подвійним колесом
Бернхард Ледерер розробив високоефективний спусковий механізм із подвійним колесом

Більш еффективний спуск

Підтримуючи та підраховуючи коливання осцилятора, спусковий механізм є одним із найцікавіших компонентів годинника. У переважній більшості механічних наручних годинників використовується спуск важеля, винайдений ще 250 років тому. Завдяки своїй простоті він надійний та особливо добре підходить для серійного виробництва. Але його ефективність низька. Важільний спуск передає генератору хіба лише третину енергії, яку він отримує від головної пружини.

Сьогодні виробляється дуже мало інших механізмів спуску. Коаксіальний спуск Omega довгий час був єдиним таким механізмом, запущеним у серійне виробництво. Нещодавно до них приєдналася Grand Seiko зі своїм Dual Impulse. З часом кілька годинникарів зайнялися питанням ефективності спуску і приступили до розробки альтернативних рішень. Це є одним із найскладніших завдань у галузі виготовлення механічних годинників та хронометрії.

Ледерера встановив два спускові колеса в кінці двох окремих зубчастих передач
Ледерера встановив два спускові колеса в кінці двох окремих зубчастих передач

Новий незалежний бренд

Серед цих останніх розробок — унікальний спусковий механізм незалежного німецького годинникаря Бернхарда Ледерера. Один із перших членів Академії незалежних годинникарів, Ледерер зробив собі ім’я на проривних часових концепціях. Нині він здебільшого діє за лаштунками. Через свою компанію MHM SA він розробляє механізми та технічні рішення для інших марок. Тепер же він розпочав випуск годинника під власним брендом.

Спусковий механізм Lederer Central Impulse натхненний кишеньковим годинником Independent Double Wheel Escapement Джорджа Деніелса. Це була варіація природного спуску Breguet від англійського майстра. Цей тип спуску, оснащений двома спусковими колесами, вважається природним. Імпульси передаються якнайбільше безпосередньо на ролик балансира.

Варіація моделі із темно-синім циферблатом
Варіація моделі із темно-синім циферблатом

Унікальний хронометр

Оригінальність продуманого рішення Ледерера полягає в тому, що він встановив два спускові колеса наприкінці двох окремих зубчастих передач, кожна зі своїм барабаном. Завдяки двом незалежним зубчастим передачам два спускові колеса не потрібно з’єднувати разом. Це робить спусковий механізм менш складним та ефективнішим. Крім того, кожна зубчаста передача оснащена власним ремонтом для вирівнювання рушійної сили. Невелика спіральна пружина періодично накопичує та вивільняє невелику фіксовану кількість енергії. Вони встановлені на проміжному колесі та працюють у 10-секундних циклах. За словами Бернхарда Ледерера, це дозволяє отримати більш стабільну рушійну силу.

Бернхард Ледерер вніс кілька змін до спускового механізму, зробивши хронометр Lederer Central Impulse Chronometer унікальним. Наприклад, спускові колеса та важіль виготовлені з легкого титану. Завдяки меншій інерції вони швидко перезапускаються та більш енергоефективні. Форма та геометрія деяких деталей також були оптимізовані. Центральний “чекаючий” камінь фіксатора злегка заокруглений, тоді як Деніелс використовував трикутний камінь. Він спрямований на запобігання віддачі спускового колеса у протилежному напрямку та на оптимізацію часу контакту між зубом спускового колеса та імпульсним майданчиком балансового колеса.

Варіація моделі з покритим родієм циферблатом
Варіація моделі з покритим родієм циферблатом

Привабливий дизайн

Після презентації прототипу близько року тому годинник Lederer Central Impulse Chronometer набув свого остаточного вигляду. Ця захоплююча технічна концепція, як і раніше, одягнена в 44-міліметровий корпус з двома прямокутними сапфіровими кристалами, одним спереду і одним ззаду. Сапфірове скло задньої кришки забезпечує вид на чудовий механізм з тривимірною архітектурою та чудовим оздобленням.

Головною новинкою цієї вже остаточної версії Lederer Central Impulse Chronometer хронометра є дизайн циферблата. На ньому два круглі отвори, два переплетені кола, що утворюють вісімку. Вони розкривають найважливіші та вражаючі компоненти механізму: спускові колеса та ремонтуари. Кожен отвір має власну секундну стрілку, синхронізовану, яка рухається в протилежних напрямках. Для Ледерера це також можливість продемонструвати свою технічну концепцію, висловлюючи при цьому оригінальне символічне бачення часу.

Отвори відкривають погляду спускові колеса та ремонтуари
Отвори відкривають погляду спускові колеса та ремонтуари

Годинник Lederer Central Impulse Chronometer пропонується у двох лімітованих серіях з 25 екземплярів. Обидві – із білого золота, із синім циферблатом або із циферблатом із родієвим покриттям.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Саll me...