Новий Omega Speedmaster X-33 Marstimer

Швейцарська марка Omega презентувала нове покоління кварцових годинників, розроблених спеціально для астронавтів; цього разу з функціями для майбутніх дослідників Марсу.

Omega Speedmaster X-33 Marstimer
Omega Speedmaster X-33 Marstimer

Годинник Omega Speedmaster давно асоціюється з дослідженням космосу. У 1969 NASA кваліфікувала цю модель для всіх пілотованих космічних місій і на зап’ястях американських астронавтів годинник першим потрапив на Місяць. Проте Speedmaster Profesional Moonwatch з ручним заводом – не єдиний годинник виробництва Omega, який побував у космосі. ESA (Європейське космічне агентство) вже давно бере участь у розробці сучасного хронометра для своїх пілотів і членів екіпажу, так званого Skywalker або X-33, у співпраці з цим швейцарським брендом. Це годинник, призначений для вимірювання часу на Землі та Марсі, Omega Speedmaster X-33 Marstimer.

Оригінальний Speedmaster Moonwatch безперечно є найвідомішим з усіх годинників, пов’язаних із космосом. Проте його можна вважати дещо застарілим в плані технічних характеристик коли мова йде про справжнє використання. Класичний механічний хронограф – це дуже привабливий аксесуар, але його практичність і функціональність обмежена. Це привело до розробки нового покоління годинників, призначених для носіння космонавтами.

Перше покоління годинника Omega Speedmaster X-33
Перше покоління годинника Omega Speedmaster X-33

Модель Speedmaster X-33 було розроблено під керівництвом генерала Тома Стаффорда, колишнього астронавта і учасника місії Apollo X, як інструмент для пілотів NASA. Випущений у 1998 році, це був багатофункціональний аналоговий/цифровий кварцовий годинник, розроблений у співпраці з астронавтами та деякими професійними колишніми військовими пілотами. Повністю виготовлений з титану, він підняв деякі класичні елементи дизайну Speedy на новий, міцніший і сучасніший рівень. Функції включають хронограф, календар, кілька часових поясів, будильник і обертний безель для розрахунків. Випуск було зупинено у 2006 році, але годинник залишився в службі для місій NASA.

У 2014 році Omega представила Speedmaster Skywalker X-33, розроблений спільно з Європейським космічним агентством (ESA). Виготовлений з титану 2 і 5 класу, з модернізованим дизайном та функціональністю, він знову є сертифікованим інструментом для професійних пілотів. Цей 45-мм годинник має РК-екран із такими функціями, як часові пояси, будильник, хронограф, зворотний відлік, календар і спеціальні дисплеї для астронавтів; час виконання завдання (MET) і час проходження етапу (PET).

Omega Speedmaster Skywalker X-33 2014 року
Omega Speedmaster Skywalker X-33 2014 року

Нині Omega представила 4-е покоління годинника Speedmaster X-33. Візуально новий Speedmaster X-33 Marstimer схожий на попередників. У нього 45-мм корпус з титану 2 класу з добре інтегрованими кнопками. Основне оновлення дизайну стосується безеля, який обігрує тему Марса, з анодованим алюмінієвим кільцем безеля червоного гематитового кольору, що нагадує пил червоної планети. Цей колір також присутній на секундній стрілці, яка має градієнтний відтінок гематиту від чорного до червоного. Браслет також ідентичний, як і задня кришка. Розміри також не змінилися, з висотою 14,7 мм і прийнятними 48 мм діаметром від вушка до вушка.

«Циферблат» Speedmaster X-33 Marstimer як і раніше являє собою РК-дисплей з функцією підсвічування, з поєднанням аналогової (години, хвилини, секунди) і цифрової індикації. Але тепер до годинника додано деякі функції, орієнтовані на Марс, відповідно до вимог ESA. За даними агентства, функції довелося адаптувати з тієї причини, що день на Марсі на 39 хвилин і 35 секунд довший, ніж на Землі. Це ускладнює ситуацію через необхідність координації дій між різними учасниками місії на поверхні Марса, а також щоб переконатися, що контакт із контролем також є точним, враховуючи що вони перебувають на класичному земному часі. Марс має свій власний часовий пояс, але також і свій темп.

Годинник тепер містить інноваційний сонячний компас, щоб знаходити справжню північ на планетах Земля та Марс. І, звісно, вони також мають доступ до додатків, доступних на традиційному Speedmaster Skywalker X33, таких як MET (час виконання завдання), PET (час проходження етапу), будильники та вічний календар. Годинник працює на механізмі калібру 5622 з часом роботи батареї 24 місяці, який закритий титановою задньою кришкою з написом «Speedmaster X-33 Marstimer, випробувано та кваліфіковано ESA».

Omega Speedmaster X-33 Marstimer носиться на браслеті з титану 2 та 5 класу. Спеціальний ремінець НАТО та інструмент для зміни ремінця включені в спеціальну сумку-рулон з зображенням каньйону Геби, унікальної западини з крутими схилами на поверхні Марса.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Саll me...