Оновлений A. Lange & Söhne Zeitwerk

Німецький бренд розкішних годинників A. Lange & Söhne презентував друге покоління своєї цифрової моделі з механічним серцем.

Новий A. Lange & Söhne Zeitwerk
Новий A. Lange & Söhne Zeitwerk

У 2009 році компанія A. Lange & Söhne представила годинник, який став знаковим не лише для бренду, але й для всього ринку. Візуально сміливий і механічно захоплюючий Zeitwerk став однією з найбільш символічних моделей бренду і культовим годинником високого класу. Поєднуючи традиційні дизайн коди німецького годинникарства з безпрецедентним способом відображення часу, годинник використовував великі стрибаючі цифри для годин і хвилин, а також спусковий механізм постійної сили як контролер такту. З тих пір до Zeitwerk додавалися різні ускладнення, такі як бій, хвилинний репетир, десятинний репетир та дата.

Розробники Zeitwerk з його оригінальним відображенням часу надихалися знаменитим п’ятихвилинним годинником в оперному театрі Земпера в Дрездені. У той час придворному годинникарю Йогану Крістіану Фрідріху Гуткесу було доручено розробити годинник, який можна було б зчитувати з крайніх задніх сидінь залу. На відміну від усіх великоформатних годинників зі стрілками, він обрав революційне рішення: годинник, який показував час у цифровому вигляді з кроком у п’ять хвилин. Саме тут Zeitwerk створює зв’язок між традиційним німецьким і сучасним висококласним годинниковим виробництвом.

Оперний годинник Гуткеса
Оперний годинник Гуткеса

Нова пара годинників Zeitwerk приходить на зміну класичним моделям, які були в колекції вже 13 років. Зовні майже нічого не змінилося. Годинник зазнав технічного оновлення, отримавши абсолютно новий механізм. За винятком циферблату, ця пара годинників повністю ідентична моделі Lumen 2021 року, яка теж мала оновлений механізм.

Таким чином, корпус Zeitwerk 2022 року зберіг діаметр 41,9 мм, але у висоту становить 12,2 мм, що на 0,4 мм тонше, ніж перший годинник. Корпус як і раніше поєднує шліфовані та поліровані поверхні, має заводну головку на 2 годині та сапфірове скло з обох сторін. Нова кнопка у позиції 4 години призначена для швидкого налаштування годинного диска – функція, представлена на Zeitwerk Date і використана тут, оскільки обидві моделі мають однаковий базовий калібр.

Зміни на циферблаті мінімальні. Zeitwerk 2022 року зберігає свій фірмовий дисплей із відображенням часу завдяки трьом великим дискам у двох отворах, що дозволяє зчитувати час у цифровому вигляді зліва направо. Новинкою є перероблений індикатор запасу ходу з червоним сегментом і трохи збільшеними маленькими секундами. Центральний міст з відкритими гвинтом і каменем досі є частиною циферблата. Загалом, новий Zeitwerk максимально наближений до свого оригінального дизайну.

Зміни стосуються кольорів і матеріалів. Раніше доступний у білому золоті з чорним циферблатом і рожевому золоті зі срібним циферблатом, Zeitwerk 2022 доступний у двох нових комбінаціях: 18-каратне рожеве золото з матовим чорним циферблатом, на чорному ремінці зі шкіри алігатора (реф. 142.031) і платина 950 проби з родієвим циферблатом на темно-коричневому ремінці (реф. 142.025).

Годинник працює від нового мануфактурного калібру L043.6, який є еволюцією калібру L043.8 Zeitwerk Date та калібру L043.9 Zeitwerk Lumen Honeygold. Розподіл енергії все ще залежить від однохвилинного, запатентованого спускового механізму з постійною силою, який забезпечує точний стрибок хвилинних дисків, коли секундна стрілка досягає нульової позначки. Будучи універсальним пристроєм, він навіть робить додатковий внесок: він гарантує, що рух також забезпечується рівномірною силою, що покращує стабільність курсу.

Крім того, Zeitwerk 2022 року має переваги від нового регулятора з кулачковим балансом, власною пружиною балансу та запатентованою системою регулювання биття. Механізм працює на частоті 2,5 Гц і складається з 451 компонента. Як і очікувалося від A. Lange & Söhne, оздоблення механізму приголомшливе, тепле, неймовірно привабливе та максимально деталізоване.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Саll me...